Terug naar overzicht
09 december 2020

Pyxiscollege is nieuwe katholieke middelbare school in Lanaken

Sint Vincentiusmiddenschool, Technisch Instituut Sparrendal en Heilig-Hartcollege slaan resoluut een nieuwe weg in: vanaf januari 2021 smelten ze samen tot één grote, katholieke middelbare school, het Pyxiscollege. “Jongeren van Lanaken en omgeving zullen hier een omgeving vinden waar ze kunnen uitgroeien tot de beste versie van zichzelf.”

Een naam met sterallures

Vanwaar de naam? Sven Van Vlierden, woordvoerder Pyxiscollege: “De naam van onze school is ontleend aan het sterrenbeeld Pyxis, dat ook wel kompas genoemd wordt. Dat is precies wat we willen zijn voor onze leerlingen en medewerkers: we willen hen richting geven, hen helpen om hun dromen te realiseren en hen begeleiden naar een succesvolle toekomst.’

“Maar pyxis is ook het ronde doosje waarin de hostie bewaard wordt in het katholieke geloof. We tonen hiermee aan dat we nog steeds een katholieke dialoogschool zijn waar iedereen welkom is, ongeacht zijn of haar achtergrond.”

Een hedendaags onderwijsconcept

Maar er is meer dan een nieuwe naam. “De naam vormt eerder de kroon op het harde werk, van de afgelopen drie jaar, waarbij leerkrachten, leerlingen en directieleden intens samenwerkten. Het resultaat is een heldere onderwijsvisie die gestoeld is op vier kernwaarden: verwondering, passie, duurzaamheid en een open geest. Waarden die we zoeken bij zowel onze leerkrachten en medewerkers, als bij onze leerlingen.”

“Het Pyxiscollege wil in de eerste plaats een plek zijn waar leerlingen zich thuis voelen en waar leerkrachten hen als een coach inspireren. Waar we leerlingen helpen om hun blik te verruimen en zo vol overgave te leren. Want daar is het uiteindelijk toch om te doen. Dat je blijft bijleren, van en met elkaar.

Transitie naar een duurzame toekomst

“Dat we nu op dit punt staan, danken we aan een steeds intensere samenwerking met alle stakeholders van onze school. Iets dat we de volgende jaren zullen blijven doen, in eerste instantie nog vanuit onze drie vestigingen. Maar over enkele jaren hopen we onze intrek te nemen in een nieuwe campus in de Stationsstraat en daar ons onderwijsconcept nog beter vorm te geven.”

Over Pyxiscollege

Pyxiscollege is de katholieke secundaire school in Lanaken. Ze is de thuis van 150 medewerkers en zo’n 1100 leerlingen. De school heeft drie vestigingen en biedt een ruim studieaanbod aan in vier interessedomeinen.

Noot aan de redactie

Heeft u vragen over dit persbericht? Dan kan u terecht bij Sven Van Vlierden: sven.vanvlierden@pyxiscollege.be

Welkom @Pyxiscollege!

Pyxiscollege@KoningAlbertlaan (1ste graad)
Koning Albertlaan 26
3620 Lanaken
089/71 46 47
Pyxiscollege@Bessemerstraat
Bessemerstraat 443
3620 Lanaken
089/71 46 38
Pyxiscollege@Stationsstraat
Stationsstraat 232
3620 Lanaken
089/71 41 29

Inschrijven voor het schooljaar 2021-2022 is mogelijk vanaf 01/03/2021.

Op dat moment kan je hier je gegevens achterlaten.

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieën (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.