Terug naar overzicht
10 april 2022

Margraten en Dossinkazerne

Voor onze vijfdejaars stond een bezoek aan de Amerikaanse begraafplaats van Margraten op het programma. Eén graf kreeg niet alleen extra aandacht van onze leerlingen, maar werd ook letterlijk in de bloemetjes gezet: het adoptiegraf van de school. Op 21-jarige leeftijd stierf sergeant Robert Alton Pegues op 25 februari 1945 ver van zijn geboorteplaats in Texas op Nederlandse grond in wat wij kennen als de Tweede Wereldoorlog.

De dag werd verdergezet in Mechelen waar een rondleiding voorzien werd in het voormalige doorgangskamp Kazerne Dossin. Onze leerlingen waren zichtbaar onder de indruk van wat ze te horen en te zien kregen over de vervolging van Joden, Roma en Sinti tijdens de Tweede Wereldoorlog in België.

Het werd een dag gevuld met getuigenissen van uitsluitingen, discriminatie, massageweld, schendingen van mensenrechten, vroeger en nu, maar ook van hoop en verzet.

Welkom @Pyxiscollege!

Pyxiscollege@KoningAlbertlaan (1ste graad)
Koning Albertlaan 26
3620 Lanaken
089/71 46 47
Pyxiscollege@Bessemerstraat
Bessemerstraat 443
3620 Lanaken
089/71 46 38
Pyxiscollege@Stationsstraat
Stationsstraat 232
3620 Lanaken
089/71 41 29

Inschrijven voor het schooljaar 2021-2022 is mogelijk vanaf 01/03/2021.

Op dat moment kan je hier je gegevens achterlaten.

string(93) "/customers/7/8/a/pyxiscollege.be/httpd.www/wp-content/plugins/expliciet-gdpr/gdpr/wall/nl.php"

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieën (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.