Terug naar overzicht
21 februari 2022

VERVOLG: Stormschade @Pyxiscollege Koning Albertlaan

Het zonnetje was amper wakker, of de eerste mensen waren al opnieuw hard aan het werk om de toch wel aanzienlijke schade aan ons schoolgebouw te beperken en te herstellen. Gisteren hadden we al vastgesteld dat er veel water binnen kwam en de weersomstandigheden van gisterenavond en afgelopen nacht hebben de situatie natuurlijk niet verbeterd.

Alle leerlingen en leerkrachten zijn vandaag onder het toeziend oog van enkele hulpvaardige medewerkers op afgesproken tijdstippen hun spullen mogen komen ophalen. Uiteraard ging hier eerst een veiligheidsoverleg aan vooraf. Sommige kinderen waren danig onder de indruk van de waterschade die de bovenste verdieping heeft opgelopen en nog aan het oplopen is. Andere kinderen hebben er dan weer minder veel van gemerkt, afhankelijk van waar hun klaslokaal gelegen is.

Belangrijk om te weten is dat in het veiligheidsoverleg ook werd beslist om de Onderwijsstraat tot en met vrijdag 25 februari afgesloten te houden voor alle verkeer. Ook de doorgang naar basisschool Jan Rosier aan de Onderwijsstraat (via de grote schoolpoort over onze speelplaats) zal deze week niet toegankelijk zijn. We blijven het herhalen: vermijd voor je eigen veiligheid de omgeving zo veel mogelijk.

Sinds deze middag is het opnieuw aan het regenen, maar de werkmannen geven niet op. Ze zijn duidelijk meer gewoon.
Laten we samen hopen dat de nieuwe storm Franklin onze regio fijntjes gaat overslaan en dat de regenbuien wegblijven.

We zagen hier en daar toch wel bedrukte en bezorgde gezichtjes bij de kinderen vandaag, zelfs achter de mondmaskers. We weten dat het allemaal heel heftig is, dat is het voor ons ook. Maak jullie geen zorgen, we doen er alles aan om onze en jullie school terug helemaal klaar te maken. Tot die tijd wordt er afstandsonderwijs georganiseerd.

We hebben van de basisscholen en andere grote organisaties in de regio al een aanbod gekregen om te helpen, net als van veel ouders en de lokale gemeenschap. Het is heel fijn om te ervaren hoe iedereen in deze moeilijke situatie samen komt en zijn steentje wil bijdragen. Bedankt allemaal!

UPDATE 23/02/2022, 14u.

Gisterenavond heeft het nog flink geregend, maar vandaag een nieuwe dag met nieuwe moed. Terwijl aan de buitenkant de werken volop aan de gang zijn, zit er aan de binnenkant voorlopig niets anders op dan water scheppen en blijven scheppen. Om zo hopelijk te voorkomen dat het water de eerste verdieping ook aantast. Ook als het buiten niet regent, blijven binnen de druppels (en soms zelfs straaltjes) vallen. De emmer-zet-techniek is natuurlijk niet voldoende om schade van deze grootte op te vangen. Gelukkig zijn al onze leerlingen en leerkrachten hun boeken maandag nog droog kunnen komen ophalen. Terwijl onze leerlingen online hun lessen volgen, hoor je hier op de speelplaats de muziek uit de werfradioā€™s klinken. Het aanwezige zonnetje van vandaag is duidelijk goed voor de moraal! Graag meer van dat de komende dagen en weken!

UPDATE 25/02/2022, 9u.

Gisteren hebben we van Proffix vakhandel enkele bouwdrogers en een waterstofzuiger gekregen die we de komende dagen mogen gebruiken om ons schoolgebouw droog te krijgen. Dankjewel voor deze mooie geste! We willen hen vooral ook veel sterkte wensen na het plotse verlies van hun zaakvoerder. šŸŒ¹

Welkom @Pyxiscollege!

Pyxiscollege@KoningAlbertlaan (1ste graad)
Koning Albertlaan 26
3620 Lanaken
089/71 46 47
Pyxiscollege@Bessemerstraat
Bessemerstraat 443
3620 Lanaken
089/71 46 38
Pyxiscollege@Stationsstraat
Stationsstraat 232
3620 Lanaken
089/71 41 29

Inschrijven voor het schooljaar 2021-2022 is mogelijk vanaf 01/03/2021.

Op dat moment kan je hier je gegevens achterlaten.

string(93) "/customers/7/8/a/pyxiscollege.be/httpd.www/wp-content/plugins/expliciet-gdpr/gdpr/wall/nl.php"

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieƫn (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.